Chrániče matrací jsou zpravidla vodonepropustné a paropropustné hygienické podložky s PUR zátěrem nebo speciální hustou textilií. Díky této konstrukci brání průniku tělních a jiných tekutin do matrace. Tím zvyšuje hygienu v lůžku a brání znečištění matrace.

Podložky pod prostěradlo jsou vhodné pro osoby s větší potivostí. Jsou schopny absorbovat až 50 % vlhkosti předané do lůžka. Častou výměnou a praním se tím výrazně zvyšuje hygiena lůžka. 

Oba typy ochranných podložek lze využít při cestách, pro zajištění zvýšené hygieny v neznámém prostředí, na chatách, v hotelu, apod.


Prostěradlo Smartcel

Nepropustné prostěradlo Smartcel Sensitive je zhotoven ve stylu navlékacího prostěradla. Je vyroben z příjemně měkké a pružné prošívané tkaniny s polyuretanovým zátěrem, který je vodonepropustný, ale je vysoce paropropustný a prodyšný. Tato membrána zabraňuje pronikání nežádoucích tekutin do matrace. Přítomnost zinku v přízi tkaniny vyvolává regenerační a kosmetický efekt s příznivým vlivem na pokožku a posiluje imunitní systém. Přírodní lyocelová vlákna TENCEL® výtečně absorbují a odvádějí vlhkost.

Prostěradlo SMARTCEL™ Sensitive vytváří bariéru proti roztočům, bakteriím, plísním i zápachu. Má také termoregulační efekt díky optimální cirkulaci vzduchu – v létě chladí a v zimě hřeje. Je ideálním řešení např. do postelí pro kojence a menší děti, pro alergiky nebo pro osoby trpící inkontinencí a dlouhodobě upoutané na lůžko.

Prostěradlo lze prát do 95°C.

- více -

 

Zobrazit v e-shopu


Podložka Smartcel

Nepropustná podložka Smartcel Sensitive je vyrobena z příjemně měkké a pružné prošívané tkaniny s polyuretanovým zátěrem, který je vodonepropustný, ale je vysoce paropropustný a prodyšný. Tato membrána zabraňuje pronikání nežádoucích tekutin do matrace. Přítomnost zinku v přízi tkaniny vyvolává regenerační a kosmetický efekt s příznivým vlivem na pokožku a posiluje imunitní systém. Přírodní lyocelová vlákna TENCEL® výtečně absorbují a odvádějí vlhkost.

Chránič SMARTCEL™ Sensitive vytváří bariéru proti roztočům, bakteriím, plísním i zápachu. Má také termoregulační efekt díky optimální cirkulaci vzduchu – v létě chladí a v zimě hřeje. Je ideálním řešení např. do postelí pro kojence a menší děti, pro alergiky nebo pro osoby trpící inkontinencí a dlouhodobě upoutané na lůžko.

Podložku lze prát do 95°C.

- více -

 

Zobrazit v e-shopu


Podložka Sanipur

Chránič matrace Sanipur je vodonepropustná a paropropustná hygienická podložka na matrace s PUR zátěrem. Chránič matrace Sanipur zabraňuje pronikání tělních či jiných tekutin na matraci a tím ji chrání před znečištěním. Nepropustná podložka rovněž zvyšuje tepelnou izolaci lůžka.

Nepropustný matracový chránič Sanipur je vhodný pro kojence, malé děti, osoby trpící inkontinencí nebo dlouhodobě upoutané na lůžko.

Podložku lze prát do 90°C.

- více -

 

Zobrazit v e-shopu


Podložka San Family

Podložka San Family kombinuje jemný komfort čisté 100% bavlny a vysokou hygienu lůžka. Tu můžete udržovat praním až na 95°C a sušením až na 120°C. Podložka je vhodná pro vybavení lůžka v chladnějším prostředí a pro osoby citlivější na chlad. Jednoduché konfekční zpracování umožňuje výrobku plnit zateplovací, vyrovnávací i ochrannou funkci.

Stálost rovnoměrného rozložení náplně, která tím zajišťuje stejnoměrnou hřejivost a zateplení celého lůžka, je dosahována správným ergonomickým proševem. 

- více -

 

Zobrazit v e-shopu


 


Podložka Tencel

Podložka Tencel má díky lyocellovým vláknům jedinečné užitné vlastnosti. Vytváří suché a zároveň teplé mikroklima ve Vašem lůžku. Předností podložky je, že zajišťuje výbornou nasákavost a odvod vlhkosti do okolního prostředí. Tím vytváří prostředí pro klidný a příjemný spánek. Podložka se řadí mezi ložní výrobky nejvhodnější pro osoby se zvýšenou citlivostí kůže a zvýšenou potivostí. 

Podložka je pratelná do 60°C.

Stálost rovnoměrného rozložení náplně je dosahována správným ergonomickým proševem. 

- více -

 

Zobrazit v e-shopu


Podložka Silver Plus

Podložka Silver Plus nabízí jedinečné užitné a vysoce hygienické vlastnosti. Povrchová tkanina, jejímž základem je jemná 100% bavlna, je ošetřena technologií stříbrných iontů, které zajišťují širokospektrální antimikrobiální a antiseptické účinky. Zamezují tak množení bakterií produkujících nepříjemný zápach a také šíření případných infekcí. Při kontaktu s tělem mají rovněž příznivý vliv na zdraví pokožky.

Podložka je pratelná do 60°.

Stálost rovnoměrného rozložení náplně je dosahována správným ergonomickým proševem. 

- více -

 

Zobrazit v e-shopu